Автоматичні приводи для воріт – це одні з найважливіших деталей надійності автоматичних воріт, незалежно від їх конструкції. Вона забезпечує швидке відкриття або закриття воріт, придатна для використання в різних кліматичних умовах і з необхідним ступенем інтенсивності. Тривалі терміни експлуатації, простота монтажу і обслуговування роблять приводи для воріт незамінним атрибутом повсякденного комфорту.

Якщо мова йде про встановлення надійних воріт, то на етапі проектування потрібно задуматися про повну автоматизацію процесу. Для цього потрібна автоматика для відкатних воріт. Головна умова: спробуйте зрозуміти, як вона працює, і навіщо вона потрібна.

В чому суть автоматизованого процесу?

Якщо ви не хочете кожен раз виходити з машини, під'їжджаючи до будинку, автоматика для воріт зробить ваше життя комфортнішим. Принцип її роботи максимально простий: на електричний двигун подається напруга, привід починає свою роботу і припиняє її відразу ж після відключення. Зараз актуальні три основних способи відкривання-закривання відкатних конструкцій:

  • Стаціонарний пульт управління, який найчастіше розташовується на стіні будівлі.

  • Дистанційний пульт-брелок, який працює за допомогою вихідних сигналів.

  • Комбінований спосіб, який використовується найчастіше за рахунок практично повної універсальності.

  • В основі популярного третього варіанту лежить використання стаціонарного пульта, але в комплексі з додатковими функціями.

До складу деяких моделей автоматики для відкатних воріт входять фотоелементи, сигнальна лампа і виносна антена, завдяки якій значно зростає дальність дії пульта. В процесі роботи системи по зубчастій рейці, прикріпленої до відкатної системи, переміщається зірочка, під'єднана до приводу. Після надходження сигналу привід змушує її обертатися, і ворітне полотно зсувається в потрібну сторону.

Про що не забути перед придбанням?

Щоб з пультом-брелоком було зручно працювати, його можна заздалегідь налаштувати під різні алгоритми. Наприклад, відкрити і закрити ворота можна одинарним натисканням на кнопку управління. Або зробити це тільки подвійним натисканням, виконуючи повторні дії.

Завжди треба пам'ятати, що автоматика воріт – дуже корисна функція, але обов'язково в функціонал повинна бути закладена можливість її відключення. Так, щоб маніпуляції з полотном могли здійснюватися тільки в ручному режимі. Для цього необхідно мати механічний замок і ключ блокування.

Еще статьи